Opublikowano:

Jakie butelki dla niemowląt są wskazane, a jakie nie?

Prawidłowe karmienie piersią jest najlepszym sposobem, aby fizjologiczny odruch ssania – połykania, jeszcze występujący, stopniowo zanikał. Daje to podstawę połykaniu skierowanemu ku podniebieniu z początkowego połykania skierowanego do przodu.

Mamy, które z różnych przyczyn chcą lub muszą karmić swoje niemowlęta z butelki, powinny być poinformowane, że rodzaj smoczka do butelki ma decydujące znaczenie w zapobieganiu zaburzeniu miofunkcjonalnemu (zaburzeniu funkcji mięśni w obszarze twarzy / patrz: Zaburzenie połykania, MFS / seplenienie).

Wspomniane wcześniej grupy osób, a więc matki, ginekolodzy, pediatrzy, położne, ojcowie i dziadkowie potrzebują na ten temat następujących informacji:

Dzisiaj jeszcze rzadko są używane za długie smoczki, jednak są używane i takie, które mają za małą średnicą dla oparcia warg. Jeżeli oparcie dla warg ma za małą średnicę, niemowlę może brać smoczek między wargi, przez co mięśnie warg tracą napięcie. Smoczek do butelki z powodu małego oparcia dla warg jest wciągany w głąb jamy ustnej, przez co staje się za długi.

Przy dużej średnicy wargi leżą mocno na oparciu dla warg, a język musi dobrze objąć smoczek do wykonania ssania. Tak język i wargi są stymulowane do współpracy, przez co następuje prawidłowy trening motoryki jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *