Opublikowano:

Wskazane butelki dla niemowląt z szerokim oparciem na ułożenie warg

Należałoby także wspomnieć o problemie powiększanego otworu przepływowego do ssania. Czasami otwór jest powiększany rozpaloną igłą, aby karmienie butelką nie zajmowało dużo czasu albo też podczas karmienia pokarmem pełnoziarnistym. W tym ostatnim przypadku w pokarmach pełnoziarnistych włókna zaledwie przechodzą przez powiększony otwór. Natomiast płynne części pożywienia przepływają za szybko. Dlatego dziecko musi powstrzymywać zbyt szybki wypływ mleka wysuwaniem języka do przodu. Jest oczywiste, że przez takie zachowanie wysuwanie języka do przodu nie będzie redukowane, lecz wzmacniane.

Przy karmieniu butelką powinna być brana pod uwagę kolejna sprawa:
Ciężar butelki nie może być skierowany w kierunku ust niemowlęcia, lecz butelka powinna być odciągnięta przez osobę karmiącą lekko na zewnątrz – z dala od ust niemowlęcia, aby pobudzić język i szczęki do uchwycenia smoczka, jak również ssanie przy pomocy języka.

Ponadto: im butelka jest bardziej opróżniona, tym ma większy kąt nachylenia – w przeciwnym wypadku będzie zasysane powietrze. Smoczek zawsze musi być wypełniony mlekiem.

  • NUK First Choice
  • Tommee Tippee
  • Nuby natural touch
  • butelki Mollis
  • PLAYTEX Baby – Stiller
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *